Ramunes.jpg

Verslininkų indėlis ugdant jaunuosius lenktynininkus

Kartingo sporto profesionalų ir mėgėjų gretose vyrauja nuomonė, kad kuo daugiau vaikų ir jaunuolių pramoks važiuoti kartingų trasose ar uždaruose kartodromuose, tuo saugiau bus gatvėse.

Verslo parama, tėvelių investicijos, trenerių charizma ir sukaupta patirtis perduodama jaunųjų lenktynininkų ugdymui yra socialiai atsakingas požiūris, padedantis spręsti fizinio aktyvumo, vaikų ir jaunimo užimtumo, saugumo keliuose problemas.

 Apie kartingo sportą įspūdžiais dalinasi Marijampolėje gyvenančio aštuonerių metukų lenktynininko Marko Usevičiaus, projekto „MES GALIM!“ dalyvio, šeima: „Pirmiausia norime padėkoti UAB „Vilkasta“ bei šios bendrovės vadovui – gerbiamam Aloyzui Beržanskiui taip pat UAB „Statranga“ vadovui - gerbiamam Gintautui Ambrasui, kurie yra neabejingi šiam sportui ir suteikė sportininkui Markui Usevičiui galimybę (su partnerių/rėmėjų parama ir pagalba) jėgas išbandyti ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėse kartingų varžybose – tokiu būdu populiarinant kartingo sportą, projekto šūkiu įkvepiant vaikus bei jaunimą imtis iniciatyvos ir įsitraukti į mėgstamą sportinę veiklą – „MES GALIM!“ – sportuoti, siekti tikslų! Galit ir Jūs!“ 

1

Už galimybę jėgas išbandyti ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėse kartingų varžybose – DIDELIS AČIŪ: UAB „Vilkasta“ ir UAB „Statranga“!

Už patarimus, pagalbą sportininkui Markui Usevičiui tarptautinėse kartingų varžybose esame labai dėkingi Taurui Staniuliui ir Romualdui Ščiuckui.

 

Sportininkas Markas Usevičius, projekto „MES GALIM!“ dalyvis, kartingu važiuoti pradėjo šešerių metukų ir jau po metų tapo III vietos laimėtoju 2017 m. Lietuvos kartingo federacijos čempionate Micro klasėje (dalyvių amžius: 7-10 metų).

2018 metų Marko Usevičiaus varžybų sezono rezultatas: 2018 m. Lietuvos kartingo federacijos taurės Micro Vortex klasės nugalėtojas.

Pasiekti šių rezultatų padėjo komanda „Paske Racing“, su kuria dalyvavome 2017 m. ir 2018 m. kartingų varžybų sezone Lietuvoje.

Esame labai dėkingi komandos vadovui Ričardui Paškevičiui ir Pauliui Paškevičiui - daugkartiniam Lietuvos ir Baltijos šalių KZ2 klasės kartingo čempionui - jie padėjo susipažinti su sportiniais kartingais, pasiruošti varžyboms, motyvavo ir skatino tobulėti.

Projektu „MES GALIM!“ siekiama:

  • skatinti teigiamą požiūrį ir fizinį aktyvumą, populiarinti kartingo sportą.

Apie projekto „MES GALIM!“ 2018 m. partnerius/rėmėjus

Rėmėjų dėka yra plečiamas socialiai atsakingas požiūris, gerinamos sportininko treniravimosi sąlygos, didinamas treniruočių, varžybų skaičius, ugdomi dėmesio sutelkimo, tikslų užsibrėžimo, darbo komandoje ir kiti sugebėjimai – tai labai svarbu kartingo sporte ir padeda siekti aukštų rezultatų.

Pirmieji partneriai/rėmėjai 2018 m. prisidėję įgyvendinant projektą „MES GALIM!“ yra: UAB „Vilkasta“ ir UAB „Statranga“ – nuoširdžiai Jums dėkojame ir linkime nesibaigiančios sėkmės Jūsų veiklose!

Projektą „MES GALIM!“ numatoma tęsti 2019 m., 2020 m., projekto vykdytojas: Asociacija „Markas LT“ kartu su partneriais/rėmėjais – kviečiame prisijungti! Daugiau informacijos el. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

UAB „Vilkasta“ – klientų pasitikėjimą turinti, atestuota, kvalifikuota statybos bendrovė, atitinkanti vadybos sistemos tarptautinius standartus, statybos, montavimo darbus vykdanti Lietuvoje, Rusijoje, Ukrainoje, Vokietijoje.

Pagrindinės veiklos sritys – statyba, prekyba statybinėmis medžiagomis, nekilnojamo turto valdymas, nuoma yra atskirtos į atskiras bendroves, kurios veikia kaip grupė su vieningu prekės ženklu: „Vilkasta“.

Daugiau nei 20 metų sėkmingos veiklos patirtį turinti UAB „Vilkasta“ savo veikloje remiasi socialiai atsakingu požiūriu, prisideda prie fizinio aktyvumo skatinimo, kartingo sporto populiarinimo.

UAB “Statranga” – sėkmingai veikianti ir klientų pasitikėjimą turinti įmonė įsikūrusi Marijampolėje, savo veiklą vykdanti visoje Lietuvoje. Pagrindinės UAB “Statranga” veiklos kryptys – statybos, remonto darbai ir baldų iš medienos masyvo gamyba. UAB “Statranga” yra sėkmingai įdiegtos kokybės valdymo sistemos, bendrovė savo veikloje taip pat remiasi socialiai atsakingu požiūriu, prisideda prie fizinio aktyvumo skatinimo, kartingo sporto populiarinimo.

Apie kartingo sportą

Kartingo sporte treniruočių metu yra susipažįstama su technika, mokoma apšilimo ir fiziniam pasirengimui reikiamų pratimų, įgyjami vairavimo, palankiausių trajektorijų pasirinkimo įgūdžiai, kurie pritaikomi varžybų metu. Treniruotės ir varžybos sportiniais kartingais Lietuvoje vyksta šiam sportui pritaikytose trasose: Anykščiuose, Aukštadvaryje, Elektrėnuose, Smalininkuose ir Vilniuje.

Socialiai atsakingas požiūris, padedantis spręsti fizinio aktyvumo, vaikų ir jaunimo užimtumo, saugumo keliuose problemas:

  •  Kartingo sporte treniruočių metu yra susipažįstama su technika, mokoma apšilimo ir fiziniam pasirengimui reikiamų pratimų, todėl vaikai ir jaunuoliai suvokia, kad siekiant rezultatų, svarbu yra ne tik gerai vairuoti, bet ir stiprinti fizinį pasirengimą.
  •  Pajutęs vairavimo džiaugsmą, jaunuolis dažnu atveju pamėgsta šį užsiėmimą ir savo laisvalaikį skiria treniruotėms.
  •  Kartingo sporto pagrindus gavęs jaunuolis ir kelyje turėtų elgtis atsakingai, nes treniruojantis ir lenktyniaujant, akcentuojama saugumo svarba, atsiranda vairavimo įgūdžiai, saugumo suvokimas, adekvatus situacijos vertinimas.
  • Kartingo sportas puikiai ugdo lenktynininkus – tai žino ir geriausi pasaulio pilotai. Net ir F1 lenktynininkai neretai sėda į sportinius kartingus, kad dar labiau pagerintų savo įgūdžius.

Nuo ko pradėti? Pažintis su kartingais

Žinoma, kad norint tapti lenktynininku, galinčiu varžytis Lietuvos ir tarptautinėse varžybose, reikia daug treniruotis, tačiau nuo ko pradėti? Marko pirmieji važiavimai mokykliniais kartingais (kai jam buvo šešeri metukai), pirmosios lenktynės, kuriose dalyvavo, įvyko „Kartlando mokykloje“ - čia Marko pirmasis treneris buvo Ignas Palaima - vairavimo subtilybių, sportinės etikos, draugiškumo ir pozityvumo šaltinis, puikus treneris ir lenktynininkas. Ignas padėjo suprasti, kad vaikai varžosi ir kovoja tik lenktynių metu, o už trasos ribų gali būti draugais, neužriečiančiais nosies tapus laimėtojais, ir surandančiais jėgų pasveikinti varžovą, net jeigu pačiam tą kartą nepasisekė.

„Kartlando mokykla“ – tai vieta, kur jaunieji lenktynininkai gali realizuoti save ir siekti autosporto aukštumų. Tad, jeigu mažoji atžala namuose nenustygsta vietoje ir vis prašo leisti pavairuoti vieną iš transporto priemonių – kartingas taps pirmuoju laipteliu tikro autosporto link arba galimybe išmokti valdyti transporto priemonę, net jei vaikui 4 metai!!!

Lietuvos kartingo sporto bendruomenė yra palaipsniui auganti - Lietuvos kartingo federacijos čempionate/taurėje, žiemos taurėje kasmet startuoja vis daugiau jaunųjų lenktynininkų.

Kviečiame lenktynių ir sporto mėgėjus, partnerius/rėmėjus, trenerius, vaikus ir jaunimą palaikyti kartingo sporto lenktynininkus, prisijungti prie jų, dalyvauti varžybose, šokinėti iš džiaugsmo kartu su nugalėtojais ir stiprinti fizinį pasirengimą! „MES GALIM!“ - sportuoti, siekti tikslų. Galit ir Jūs!

2018/11 straipsnį parengė: Asociacija „Markas LT“

 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Į viršų